آجیل و خشکبار, خواص

مصرف بادام زمینی برای مردان

بادام زمینی برای مردان

بادام زمینی که به خاطر طعم شور و خوش طعمش شناخته شده است، یک میان وعده محبوب و یک ماده همه کاره است که برای تهیه کره بادام زمینی، محصولات پخته شده، اسموتی ها، سس ها و غیره استفاده می شود. همچنین فوق‌العاده مغذی است، و دارای دوز مناسبی از منیزیم، فولات و ویتامین E در هر وعده است. با این حال، علیرغم مشخصات مواد مغذی چشمگیر آن، بسیاری ممکن است تعجب کنند که آیا این آجیل خوشمزه می تواند به سلامتی کمک کند یا به آن آسیب برساند، به ویژه برای  مردان. این مقاله نگاهی دقیق ‌تر به تحقیقات دارد تا مشخص کند که آیا مردان باید بادام ‌زمینی بخورند یا خیر.

آیا مردان باید بادام زمینی مصرف کنند؟

آجیل ها غذاهای مغذی هستند که فواید سلامتی مختلفی دارند. با این حال، برخی از آجیل ها بر سطح تستوسترون تأثیر منفی می گذارند. به عنوان مثال، بادام، بادام زمینی، پسته و گردو با افزایش هورمون گلوبولین پیوند دهنده به هورمون جنسی (SHBG) سطح تستوسترون را کاهش می دهند. علاوه بر این، با تستوسترون ترکیب می شود و ترشح آن را کاهش می دهد و عملکرد آن را کاهش می دهد.

آجیل ها همچنین دارای سطوح بالایی از فیتواسترول (ترکیبی حیاتی برای سلامت قلب) است. با این حال، فیتواسترول ها می توانند سنتز تستوسترون را سرکوب کنند. آجیل همچنین دارای PUFA بالایی است که باعث کاهش بیشتر سطح تستوسترون می شود. تقریباً تمام آجیل ها حاوی ترکیبی از انواع چربی هستند. تا زمانی که آنها را در حد اعتدال مصرف کنید، مضر نیستند. برای وضوح بیشتر با یک پزشک و متخصص تغذیه مشورت کنید.

مزایا بادام زمینی

بادام زمینی سرشار از پروتئین

بادام زمینی منبع عالی پروتئین است و در هر وعده 1 اونس (28 گرم) بیش از 7 گرم دارد. پروتئین برای رشد و نمو، و همچنین برای بهبود زخم، ترمیم بافت، عملکرد سیستم ایمنی و موارد دیگر مهم است. همچنین برای افزایش قدرت و حمایت از رشد عضلانی، به خصوص زمانی که با تمرینات مقاومتی همراه باشد، بسیار مهم است.

بر اساس یک مطالعه، مصرف مکمل بادام زمینی باعث افزایش توده عضلانی و قدرت در میان سالمندان می شود که با تمرینات مقاومتی همراه شود. مطالعه دیگری شامل 65 مرد دارای اضافه وزن و چاقی نشان داد که مصرف بادام زمینی به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم کالری باعث افزایش چربی سوزی و کاهش چربی بدن می شود. بادام زمینی سرشار از پروتئین است که می تواند توده عضلانی را افزایش داده و ترکیب بدن را بهبود بخشد.

از سلامت قلب مراقبت کنید

بیماری قلبی یک مسئله جدی است که به ویژه در بین مردان رایج است. رژیم غذایی نقش کلیدی در سلامت قلب ایفا می کند و برخی غذاها، از جمله بادام زمینی، چندین عامل خطر بیماری قلبی را کاهش می دهند. بادام زمینی سرشار از چربی های چند غیر اشباع مانند اسید لینولئیک است. مطالعات نشان می دهد که جایگزینی کربوهیدرات ها یا چربی های اشباع شده در رژیم غذایی با چربی های غیراشباع چندگانه ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.

یک بررسی نشان داد که خوردن بادام زمینی و آجیل درختی حداقل دو بار در هفته با 13 درصد کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است. مطالعات دیگر نشان می دهد که مصرف بادام زمینی ممکن است سطح کلسترول خوب (ترکیبی حیاتی برای سلامت قلب) را افزایش دهد، که ممکن است برای سلامت قلب نیز مفید باشد. بادام زمینی سرشار از چربی های اشباع نشده چندگانه است و ممکن است با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط باشد، که ممکن است به ویژه برای مردان و سایر مردان در بدو تولد مفید باشد.

بادام زمینی عملکرد جنسی را تقویت کند

این آجیل سرشار از آرژنین است، اسید آمینه ای که به اکسید نیتریک تبدیل می شود. اکسید نیتریک ترکیبی است که به گشاد شدن رگ‌های خونی برای بهبود جریان و گردش خون کمک می‌کند. مطالعات نشان می‌دهند که مکمل‌های آرژنین ممکن است به درمان اختلال نعوظ خفیف تا متوسط ​​کمک کند. سایر مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان داده اند که آرژنین می تواند کیفیت مایع منی را بهبود بخشد، میل جنسی را افزایش دهد و سطح تستوسترون را افزایش دهد.

بادام زمینی همچنین منبع خوبی از رسوراترول است، یک آنتی اکسیدان که همچنین نشان داده شده است که از سلامت جنسی در مردان حمایت می کند. بر اساس برخی از مطالعات انسانی و حیوانی، رسوراترول نیز ممکن است کیفیت اسپرم و عملکرد نعوظ را بهبود بخشد. با این حال، از آنجایی که بیشتر مطالعات بر روی ترکیبات فردی موجود در بادام زمینی تمرکز می کنند، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا بادام زمینی به طور خاص بر عملکرد جنسی تأثیر می گذارد، مورد نیاز است. بادام زمینی سرشار از آرژنین و رسوراترول است، دو ترکیبی که ممکن است از چندین جنبه از عملکرد جنسی حمایت کنند.

بادام زمینی

سخن پایانی

بادام زمینی تقویت کننده میل جنسی بسیار خوبی است، به خصوص برای مردان، زیرا منبع طبیعی غنی از ال آرژنین است. این اسید آمینه با شل کردن عروق خونی به بهبود عملکرد جنسی در مردان کمک می کند. مطالعات اولیه همچنین نشان داده است که ال-آرژنین ممکن است به اختلال نعوظ کمک کند زیرا این اثر بر عروق خونی دارد. بادام زمینی خوشمزه و مفید با فهرست طولانی از مواد مغذی مهم است.

آنها همچنین ممکن است فواید متعددی را به طور خاص برای افراد AMAB ارائه دهند و می توانند به رشد عضلات، حمایت از سلامت قلب و تقویت عملکرد جنسی کمک کنند. بنابراین، همه جنسیت ها می توانند از بادام زمینی به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و کامل لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *