آجیل و خشکبار, خواص

فواید و خواص بادام هندی | خرید انلاین انواع بادام هندی

بادام هندی دانه‌ای به شکل کلیه است که از درخت بادام هندی، یک درخت استوایی بومی برزیل حاصل می‌شود که اکنون در آب و هوای گرم مختلف در سراسر جهان کشت می‌شود. بادام هندی خام برای خوردن بی‌خطر نیست، زیرا حاوی ماده ای به نام اوروشیول است که در پیچک سمی یافت می‌شود. اوروشیول سمی است و تماس با آن می‌تواند باعث واکنش پوستی در برخی افراد شود. مغز بادام هندی برای حذف این مایع سمی در فرآوری پخته می‌شود و این محصول به صورت خام به فروش می‌رسد. در ادامه اطلاعاتی در مورد ارزش غذایی و خواص بادام هندی و فواید آن برای سلامتی ارائه خواهیم داد. همچنین نکاتی را در مورد نحوه گنجاندن بادام هندی در رژیم غذایی و آگاهی از خطرات احتمالی سلامتی خواهید یافت.

خواص بادام هندی

بادام هندی سرشار از مواد مغذی و ترکیبات گیاهی مفید هستند و افزودن آسانی به بسیاری از غذاها ایجاد می‌کنند. مانند بیشتر آجیل‌ها، بادام هندی نیز ممکن است به بهبود سلامت کلی شما کمک کند. آنها با مزایایی مانند کاهش وزن، بهبود کنترل قند خون و قلب سالم‌تر مرتبط هستند. این مقاله تغذیه، خواص بادام هندی را بررسی می‌کند تا مشخص کند که آیا برای شما مفید است یا خیر.

کمک به کاهش وزن

یکی از خواص بادام هندی سرشار بودن از کالری و چربی است. از این رو، به طور سنتی به افرادی که مایل به کاهش وزن هستند توصیه می‌شود که مقداری بادام هندری را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

این ممکن است تا حدی با این واقعیت توضیح داده شود که به نظر می‌رسد بادام هندی کالری کمتری نسبت به آنچه تصور می‌شد به بدن می‌رساند. بر اساس پایگاه داده مرکزی FoodData وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، بادام هندی 157 کالری در هر وعده 1 اونس (28 گرم) تامین می‌کند.

با این حال، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که بدن انسان ممکن است تنها 84 درصد از این کالری‌ها را هضم و جذب کند. این احتمالاً به این دلیل است که بخشی از چربی موجود در آنها به جای جذب در طول هضم، در دیواره فیبری بادام هندی به دام می‌افتد.

در نتیجه، خواص بادام هندی برای کاهش وزن ممکن است ثابت شده است. هرچند بادام هندی «خام» تاثیر بیشتری خواهد داشت، اگرچه تحقیقات بیشتری برای تأیید این موضوع مورد نیاز است. حتی ممکن است فواید آنتی اکسیدانی حاصل از تفت دادن بادام هندی را قربانی کنید.

بادام هندی علاوه‌بر کالری کمتر از حد انتظار، سرشار از پروتئین و فیبر است که به کاهش‌دهنده گرسنگی و تقویت احساس سیری معروف است، که هر دو می‌توانند باعث کاهش وزن شوند.

بهبود بخشیدن به سلامت قلب

رژیم‌های غذایی غنی از آجیل، از جمله بادام هندی، به طور مداوم با خطر کمتر بیماری مانند سکته مغزی و بیماری قلبی مرتبط است. چندین مطالعه بر روی خواص بادام هندی برای سلامت قلب متمرکز شده‌اند.

یک مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که 10 درصد کالری روزانه خود را از بادام هندی مصرف می‌کنند نسبت کلسترول بد (LDL) به کلسترول خوب (HDL) کمتری نسبت به افرادی که اصلاً بادام هندی مصرف نمی‌کنند، دارند (28 منبع معتبر). نسبت پایین LDL به HDL معمولاً به عنوان نشانگر سلامت قلب در نظر گرفته می شود. دو مطالعه دیگر مصرف بادام هندی را به سطوح کلسترول HDL بالاتر و فشار خون پایین‌تر و همچنین کاهش سطح کلسترول تام و LDL مرتبط می‌کند.

با این حال، بررسی اخیر نتایج متناقضی را نشان می‌دهد. یکی از مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که مصرف منظم بادام هندی ممکن است فشار خون و سطح تری گلیسیرید را کاهش دهد. با این حال، هیچ تاثیری بر سطح کلسترول تام، LDL یا HDL پیدا نمی‌کند.

به طور مشابه، بررسی دیگری نتوانست هیچ تغییر قابل توجهی در سطح کلسترول یا تری گلیسیرید به دنبال مصرف 1-3.8 اونس (28-108 گرم) بادام هندی در روز به مدت 4 تا 12 هفته پیدا کند.

محققان پیشنهاد می‌کنند که این نتایج متناقض ممکن است به دلیل تعداد محدود مطالعات و تعداد کم شرکت‌کنندگان آنها باشد. آنها به این نتیجه رسیدند که اگرچه بادام هندی به اندازه سایر آجیل‌ها برای سلامت قلب مفید است، اما تحقیقات بیشتری برای تأیید این موضوع مورد نیاز است.

همچنین ممکن است بر اساس اینکه آیا شرکت‌کنندگان در این مطالعات میان وعده‌های ناسالم بیشتری را با بادام هندی جایگزین کرده‌اند یا فقط بادام هندی را به الگوهای غذایی فعلی خود اضافه کرده‌اند، تفاوت‌هایی وجود داشته باشد.

مفید برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ممکن است از افزودن بادام هندی به رژیم غذایی خود سود ببرند. این فایده خواص بادام هندی تا حدی به این دلیل است که بادام هندی منبع خوبی از فیبر است، ماده مغذی که به جلوگیری از افزایش قند خون کمک می‌کند و اعتقاد بر این است که از دیابت نوع 2 محافظت می‌کند.

مطالعاتی که در مورد اثرات بادام هندی بر سطح قند خون انجام می‌شود محدود است.

با این حال، در یک مطالعه، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که 10 درصد از کالری روزانه خود را از بادام هندی می‌خوردند، به طور کلی سطح انسولین پایین‌تری داشتند – نشانگر کنترل قند خون – نسبت به افرادی که اصلاً بادام هندی نمی‌خوردند. علاوه‌بر این، بادام هندی تنها حاوی 8 گرم کربوهیدرات خالص در هر وعده است که کمتر از 2 گرم آن از قندها به دست می‌آید.

کربوهیدرات خالص به کل مقدار کربوهیدرات موجود در یک غذا، منهای مقدار فیبر موجود در آن اشاره دارد – مقدار خالص کربوهیدراتی را که بدن شما واقعاً می تواند جذب کند، ارائه می دهد. جایگزینی غذاهای حاوی کربوهیدرات خالص و شکر با بادام هندی احتمالا به کاهش سطح قند خون کمک می کند. با این حال، تحقیقات بیشتری برای بررسی اثرات رژیم غذایی غنی از بادام هندی در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مورد نیاز است.

بادام هندی

سنگ کیسه صفرا

طبق مطالعه ای در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، مصرف مکرر بادام هندی با کاهش خطر نیاز به جراحی برای برداشتن کیسه صفرا مرتبط است. در بیش از یک میلیون نفر که طی یک بازه زمانی 20 ساله ثبت شده است، زنانی که بیش از 5 اونس بادام هندی در هفته مصرف می‌کردند در مقایسه با زنانی که کمتر از 1 اونس بادام در هفته مصرف می‌کردند، خطر کوله سیستکتومی به میزان قابل‌توجهی کمتر بود.

سلامت استخوان

بادام هندی یکی از معدود منابع غذایی است که سرشار از مس است. یک اونس بادام هندی حاوی 622 میکروگرم مس است. برای بزرگسالان 19 سال و بالاتر، مصرف توصیه شده مس در روز 900 میکروگرم است.

کمبود شدید مس با کاهش تراکم مواد معدنی استخوان و افزایش خطر پوکی استخوان همراه است. با این حال، تحقیقات بیشتری در مورد اثرات کمبود حاشیه ای مس و مزایای بالقوه مکمل مس برای پیشگیری و مدیریت پوکی استخوان مورد نیاز است.

مس همچنین نقش مهمی در حفظ کلاژن و الاستین، اجزای ساختاری اصلی بدن ما دارد. بدون مس کافی، بدن نمی‌تواند بافت همبند آسیب دیده یا کلاژنی را که داربست استخوان را می‌سازد، جایگزین کند. این می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات، از جمله اختلال در عملکرد مفاصل با شروع تجزیه بافت‌های بدن شود.

منیزیم موجود در بادام هندی برای تشکیل استخوان نیز مهم است زیرا به جذب کلسیم در استخوان کمک می‌کند. داشتن منگنز، یکی دیگر از خواص بادام هندی است که در ترکیب با کلسیم و مس از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

خرید آنلاین بادام هندی

با خرید آنلاین بادام هندی، به راحتی می‌توانید این آجیل خوشمزه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. پیشنهاد ما برای خرید آنلاین بادام هندی، سایت آجیلنو است. از این طریق می‌توانید به کیفیت و بهداشتی بودن محصول اطمینان کامل داشته باشید. از طریق سایت آجیلنو می‌توانیید به انواع بادام هندی برای خرید دسترسی پیدا کنید. بادام هندی خام یا بادام برشته را می‌توان به عنوان یک میان وعده ساده مصرف کرد. بادام هندی آسیاب شده را نیز می توان در انواع غذاها، از توفو و سیب زمینی سرخ شده گرفته تا سوپ، سالاد و خورش‌ها اضافه کرد. از دیگر انواع بادام هندی می‌توان به نوع زعفرانی آن اشاره کرد که می‌توانید آنلاین خریداری کرده و از طعم خاص آن لذت ببرید.

کره بادام هندی راه دیگری برای افزودن بادام هندی به رژیم غذایی شماست. آن را روی نان تست بمالید یا در ماست یا بلغور جو دوسر هم بزنید. همچنین می توانید کره بادام هندی را همراه با جو و میوه خشک مورد علاقه خود پردازش کنید تا توپ های انرژی خانگی و بدون پخت درست کنید.

فقط به خاطر داشته باشید که برخی از بادام هندی بوداده و شور می‌توانند حاوی مقادیر قابل توجهی روغن و نمک اضافه شده باشند. اگر هدف شما محدود کردن نمک اضافی یا چربی‌های اضافه است، در صورت امکان، انواع بادام هندی بو داده خشک یا “خام” بدون نمک را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *