آجیل و خشکبار, خواص, معرفی محصول

فواید مصرف سویا نمکی | آموزش خرید آنلاین سویا نمکی

سویا نمکی یک میان وعده ترد و خوشمزه است که از دانه‌های سویای پخته یا برشته شده، تهیه می‌شود. طعم آنها شبیه به سایر محصولات سویا است، اما بافتی مغذی‌تر دارند. از آنجایی که سویا نمکی سرشار از فیبر، پروتئین گیاهی، ایزوفلاون و چندین ماده مغذی دیگر است، ممکن است باعث کاهش وزن و تقویت سلامت قلب و استخوان شود. در این مقاله به فواید سویا نمکی به طور دقیق پرداخته‌ایم.

سلامت قلب را تقویت می‌کند

خوردن سویا نمکی ممکن است به کاهش سطح کلسترول و بهبود سایر موارد خطرناک برای بیماری قلبی کمک کند. سویا همچنین حاوی ایزوفلاون است که شبیه استروژن بوده و به عنوان آنتی اکسیدان در بدن شما عمل می‌کند. بررسی 35 مطالعه نشان داد که مصرف محصولات سویا به طور قابل توجهی باعث کاهش سطح کلسترول بد (LDL) شده در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می‌دهد، به ویژه در کسانی که کلسترول بالایی دارند.

مطالعات دیگر نشان می دهد که یکی از فواید سویا نمکی تاثیر گذاشتن بر سطح کلسترول بیشتر از سایر انواع سویا است. علاوه بر این، یک مطالعه 8 هفته‌ای روی 60 زن نشان داد که خوردن 25 گرم پروتئین از آجیل سویا در روز، فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را به ترتیب 9.9٪ و 6.8٪ در افراد مبتلا به فشار خون بالا در مقایسه با رژیم غذایی کاهش می‌دهد.

کمک به کاهش علائم یائسگی

در دوران یائسگی، سطح استروژن کاهش می‌یابد و منجر به گرگرفتگی، نوسانات خلقی و سایر علائم می‌شود. از آنجایی که ایزوفلاون‌های موجود در سویا شبیه استروژن هستند، ممکن است به کاهش علائم کمک کنند.

یک مطالعه 8 هفته‌ای بر روی 60 زن مسن نشان داد که کسانی که روزانه 1/2 فنجان (86 گرم) سویا نمکی می خورند، در مقایسه با افرادی که رژیم غذایی مشابهی بدون سویا دارند، 40 درصد کاهش در گرگرفتگی را تجربه کرده‌اند. علاوه بر این، بررسی 17 مطالعه در زنان یائسه نشان داد که مصرف ایزوفلاون سویا به مدت 6 هفته تا 12 ماه در مقایسه با دارونما، شدت گرگرفتگی را تا بیش از 20 درصد کاهش می‌دهد.

با این حال، مطالعات دیگر نتایج متفاوتی ارائه می‌دهند. مروری بر 10 مطالعه شواهد کمی را نشان داد که سویا علائم یائسگی را بهبود می‌بخشد. تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که اثرات سویا بر سطوح استروژن و علائم یائسگی بستگی به نحوه پردازش ایزوفلاون ها توسط زنان دارد.

محافظت در برابر برخی سرطان‌ها

تحقیقات کنونی نشان می‌دهد که سویا ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه و پروستات را کاهش دهد.

با این حال، اثرات سویا بر خطر سرطان بسیار مورد بحث است. مطالعات حیوانی نتایج متفاوتی را در مورد ایزوفلاون‌های سویا و رشد تومور، به‌ویژه برای سرطان سینه ارائه می‌دهد.

اثرات استروژن مانند ایزوفلاون‌ها نشان می‌دهد که سویا می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد.مطالعات انسانی این موضوع را نیز تایید می‌کند. بررسی 35 مطالعه، مصرف سویا را با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان از کشورهای آسیایی مرتبط کرد، اما هیچ ارتباطی بین سویا و سرطان سینه در زنان از کشورهای غربی یافت نشد.

علاوه بر این، مطالعات، مصرف سویا را با خطر ابتلا به سرطان پروستات تقریباً 30 درصد مرتبط می‌دانند. اثرات ضد سرطانی احتمالی سویا احتمالاً به دلیل ایزوفلاون‌ها است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کنند و همچنین لونایسین که باعث مرگ سلول‌های سرطانی در مطالعات لوله حیوانات می‌شود. با این حال، تحقیقات گسترده‌تری در مورد سویا و تاثیر آن در سرطان مورد نیاز است.

تقویت سلامت استخوان‌ها

ایزوفلاون‌های موجود در سویا نمکی به تقویت استحکام استخوان‌ها کمک کرده و از فواید سویا نمکی میتوان به پیشگیری از پوکی استخوان اشاره کرد. بیماری که با استخوان‌های شکننده و افزایش خطر شکستگی مشخص می‌شود.

به طور خاص، جنستئین و سایر ایزوفلاون‌ها نشان داده‌اند که تراکم استخوان را در زنان یائسه افزایش می‌دهند. مروری بر 10 مطالعه در زنان یائسه نشان داد که مکمل 90 میلی گرم ایزوفلاون سویا در روز به مدت حداقل 6 ماه به طور قابل توجهی تراکم استخوان را  افزایش می‌دهد.

در حالی که برخی از مطالعات مصرف ایزوفلاون را با بهبود استحکام استخوان مرتبط نمی‌دانند. اما برخی تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که غذاهای سویادار سطح ایزوفلاون را بیشتر از مکمل‌ها افزایش می‌دهند.

خرید آنلاین سویا نمکی

سویا نمکی و انواع دیگر آن مانند سویا لیمویی در بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی در دسترس هستند. همچنین شما می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین این آجیل معذی را خریداری کنید. خرید آنلاین سویا نمکی از طریق سایت آجیلنو با کیفیت بالا و بسیار بهداشتی، امکان‌پذیر است. همچنین به مشتریان خود تنوع محصول قابل قبولی را ارائه می‌دهد.

افزودن این خوراکی به وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌ها آسان است. طعم‌ها و انواع مختلفی مانند شور، بدون نمک و ادویه‌دار مو‌جود میباشد. سویا نمکی جایگزین مناسبی برای کسانی است که به بادام زمینی یا آجیل درختی حساسیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *