عوارض مصرف بیش از حد پسته چیست؟

عوارض مصرف بیش از حد پسته چیست؟

جدول محتواها

مصرف بیش از حد پسته می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد با اینکه، فواید پسته چند برابر مضرات پسته است ولی فواید و مضرات پسته برای سلامتی در کنار هم می تواند قابل بررسی باشد. انواع پسته به عنوان یکی از محصولات مورد استفاده در آجیل، جزو اصلی ترین موارد خانواده های ایرانی در مراسمات شادی و میهمانی ها است.

این مطالب به شما کمک می کند تا بیش از حد از پسته استفاده نکنید و از آن به درستی نگهداری کنید.در این مطلب می خواهیم شما را با عوارض پسته آشنا کنیم.

پسته چیست؟

پسته یک آجیل سالم است که روی درختی به همین نام رشد می‌کند و از خانواده بادام زمینی است. پسته بومی آسیاست، اما اکنون در بسیاری از نقاط جهان تولید و مصرف می‌شود. پسته منبع غنی از مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسید‌های چرب ضروری، آنتی اکسیدان‌ها و سایر ترکیبات است وجود این ترکیبات در پسته آن را برای ما بسیار مفید می‌کند، اما در عین حال، برخی عوارض جانبی نیز وجود دارد که در صورت مصرف زیاد پسته در بدن ایجاد می‌شود.

مغز پسته تازه

عوارض مصرف بیش از حد پسته چیست؟

مصرف بیش از حد پسته عوارض زیادی می‌تواند برای بدن داشته باشد که برخی از این عوارض جبران‌ناپذیر هستند، از این رو باید در مصرف پسته زیاده‌روی نکنید.

مصرف بیش از حد پسته سبب افزایش وزن می شود:

مصرف منظم و مقدار مناسبی از ​​پسته برای کنترل وزن بسیار مفید است، زیرا انرژی بدن را در سطح بالایی نگه می‌دارد و میل ما را به خوردن دوباره و دوباره کاهش می‌دهد، در نتیجه چاقی را کنترل می‌کند. با این حال، باید به خاطر داشت که پسته کالری بالایی دارد و ۱۰۰ گرم پسته شامل حدود ۵۶۲ کالری است، که این میزان بیش از یک چهارم کالری مورد نیاز روزانه بدن ما است.

خوردن پسته به دلیل طعم خوشمزه آن بسیار دلپذیر است، بنابراین اگر می‌خواهید از پسته لذت ببرید، توجه داشته باشید مقدار زیادی از آن را مصرف نکنید.

تولید سم آفلاتوکسین در اثر مصرف بیش از حد پسته:

یکی از مضرات پسته هایی که در شرایط نامناسب نگهداری می شوند این است که می توانند آفلاتوکسین ایجاد کنند. آفلاتوکسین ها مایکوتوکسین هایی با اثرات سمی، سرطان زا و کشنده هستند. بنابراین، نگهداری پسته باید تحت شرایط بهداشتی انجام شود. قبل از مصرف اطمینان حاصل کنید که طعم و بوی بدی نداشته باشند.

البته مضر بودن این ماده دلیل بر این این نیست که ارزش غذایی آن پایین است بلکه بسته به شرایط و وضعیت جسمانی افراد و طبع آنها ، پسته می تواند هم مفید و هم مضر باشد.

مشکلات گوارشی :

فیبر‌های موجود در پسته آن را برای معده ما بسیار مفید می‌کند، زیرا نقش مهمی در صاف نگه داشتن روده ما و تسکین یبوست و در نتیجه حفظ سلامت دستگاه گوارش ما دارند.

با این حال، باید توجه داشت که پسته همچنین دارای ترکیب مرکب «فروکتان» است که به طور کلی خطرناک نیست، اما می‌تواند برای کسانی که به آن حساسیت دارند آزاردهنده باشد.

کسانی که به فروکتان حساسیت دارند باید از پسته خودداری کنند، زیرا می‌تواند مشکلات گوارشی مانند نفخ، اسهال، یبوست، نفخ و درد شکم را ایجاد کند. بسته به تعداد پسته مصرف شده، این واکنش‌های آلرژیک می‌تواند خفیف یا شدید باشد.

پسته اعلا

جذب فیبر اضافی در اثر مصرف بیش از حد پسته:

در حالی که مصرف فیبر برای اطمینان از این مسأله که حرکت روان روده ضروری است، اما حقیقت این است که فیبر زیاد برای ما خوب نیست؛ چرا که این مسأله می‌تواند به سندرم روده تحریک پذیر، گرفتگی معده، سوء جذب و شماری دیگر از عوارض منجر شود؛ بنابراین باید از مصرف زیاد پسته به یکباره خودداری کنید.

افزایش فشار خون:

میزان سدیم موجود در پسته طبیعی تقریبا ۰ تا ۲ میلی گرم سدیم در هر اونس پسته است، با این حال، پسته بو داده دارای سطح سدیم بسیار بالایی است، حدود ۱۲۱ گرم در هر اونس است، علت این افزایش ناگهانی سدیم به دلیل استفاده از نمک به عنوان چاشنی در فرآوری پسته است.

این میزان سدیم بد نیست و در واقع بدن ما به ۱۵۰ تا ۲۴۰ میلی گرم سدیم در روز نیاز دارد، زیرا سدیم نقش مهمی در حفظ تعادل الکترولیت بدن دارد، به انتقال تکانه‌های عصبی کمک می‌کند و برای عضلات مورد نیاز بوده و انقباضات، فشار خون را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با این حال سدیم بیش از حد خطرناک است، در اثر مصرف بیش از حد پسته می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود و همچنین خطر بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد.

ایجاد بیماری های عفونتی مانند سالمونلا در اثر مصرف بیش از حد پسته:

مطالعات نشان داده است پسته ممکن است حاوی «سالمونلا» باشد. عفونت سالمونلا نوعی بیماری شایع است که مجاری دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار می‌دهد. باکتری سالمونلا دارای تأثیری مضر بر نوزادان و افراد مسن است؛ چرا که آن‌ها دارای سیستم ایمنی بدنی ضعیف تری هستند و در بسیاری از موارد، ممکن است به بالا رفتن دمای بدن، اسهال و مشکلات گوارشی منجر شود.

ایجاد واکنش های آلرژیک:

افرادی که به آجیل درختی حساسیت دارند (مانند حساسیت به بادام، گردو، بادام هندی، فندق و غیره) باید از خوردن پسته اجتناب کنند، زیرا به احتمال زیاد به پسته نیز حساسیت دارند.

برخی از علائم رایج حساسیت به آجیل درختی درد شکم، اسهال، تهوع، گرفتگی، استفراغ، مشکل در بلع، خارش دهان، گلو، چشم‌ها، پوست و سایر نواحی، مشکل در تنفس، گرفتگی بینی و … است.

در برخی موارد، حساسیت به آجیل درختی می‌تواند کشنده باشد و منجر به شوک قلبی شود که یک واکنش آلرژیک بسیار خطرناک است که می‌تواند باعث قطع تنفس، پائین آمدن فشار خون، بیهوشی، نبض ضعیف و … شود و گاهی حتی می‌تواند باعث مرگ شود.

مصرف بیش از حد پسته

مشکلات کلیوی:

مهم است بدانید که مصرف پسته به مشکلات کلیوی منجر نمی‌شود؛ اما اگر شما از مشکلات کلیوی رنج می‌برید، مصرف پسته ممکن است بیشتر از مفید بودن، برای شما مضر باشد. این بدان دلیل است که پسته منبعی غنی از پتاسیم به حساب می‌آید. افرادی که از اختلال کلیه رنج می‌برند، کلیه در حذف پتاسیم اضافی کارآمد نیست و این مسأله به نوبه خود به پتاسیم اضافی در بدن منجر می‌شود که سبب مشکلات اضافی در بدن می‌گردد.

پتاسیم بیش از حد نه تنها برای کلیه‌ها مضر است، بلکه می‌تواند باعث تهوع، ضعف بدنی، کند شدن نبض، ضربان نامنظم قلب، نارسایی قلبی، کم آبی بدن، دیابت نوع ۱ و خونریزی داخلی شود.

خطر ابتلا به سنگ کلیه در اثر مصرف بیش از حد پسته:

مصرف مقدار مناسبی از ​​پسته نه تنها برای افرادی که از بیماری‌های کلیوی رنج می‌برند بلکه برای افراد سالم که می‌خواهند خود را از خطر سنگ کلیه نجات دهند مفید است. حتی برای افراد سالم نیز مصرف پسته در مقدار بالا ممکن است تعادل پتاسیم را بر هم زند. وجود اگزالات مضرر است.

سطح بالای منگز در اثر مصرف بیش از حد پسته:

میزان بالای منگنز جزو ضروری برای عملکرد مناسب بدن انسان است. با این حال، منگنز اضافی در بدن می‌تواند به خودی خود باعث نگرانی شود. این امر به ویژه در مورد زنان باردار و مادران شیرده صادق است. پسته مملو از منگنز است که در صورت مصرف زیاد می‌تواند باعث سردرد، توهم، گرفتگی عضلات پا و مشکلات عصبی شود.


مصرف بیش از حد پسته ممکن است عوارض جانبی متعددی مانند آلرژی، افزایش وزن، خطر سرطان، سنگ کلیه، مشکلات گوارشی و فشار خون بالا داشته باشد. در نتیجه، خوردن پسته در حد اعتدال ممکن است مزایای سلامتی مختلفی را برای شما به ارمغان آورد و در عین حال از هرگونه عوارض جانبی خطرناک نیز جلوگیری کند.

امیدارم با مقاله ای که برای آگاهی بیشتر و بهتر شما از عوارض مصرف بیش از حد پسته نگارش شده بود توانسته باشیم کمی به اطلاعات شما اضافه کنیم. اگر سوالی در این زمینه دارید، در بخش کامنت آنرا درج کنید تا ما در فروشگاه آجیلنو پاسخگوی سوالاتتان باشیم.

در انتها، به این نکته توجه داشه باشید که قیمت پسته نسبت به سایر محصولات دسته آجیل گران تر است و به همین دلیل باید در انتخاب فروشگاه آجیل دقت لازم را به خرج دهید تا ضرر مالی به شما وارد نشود. پیشنهاد می شود جهت خرید پسته با کیفیت و قیمت مطمئن به فروشگاه آجیلنو سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *