خواص دارویی

طرز تهیه کره بادام زمینی در منزل

چگونه در خانه کره بادام زمینی درست کنیم

طرز تهیه کره بادام زمینی را با این مراحل بیاموزید. این روش تهیه کره بادام زمینی 15 دقیقه زمان می برد. باور نخواهید کرد که تهیه کره بادام زمینی خانگی چقدر آسان است! آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه کره بادام زمینی درست کنید؟ این یک فرآیند ساده است که فقط به دو ماده، شاید حتی یک ماده نیاز دارد. برای اطمینان از نرم ترین و خامه ای ترین کره بادام زمینی خانگی باید چند مرحله را دنبال کنید. به محض اینکه خودتان کره بادام زمینی را بسازید، قول می دهم به انتخاب کره های آماده در فروشگاه برنخواهید گشت. حتی می‌توانید آن را با افزودنی ‌ها سفارشی کنید تا طعم‌ ها را تغییر دهید چرا کره بادام زمینی یکی از پرطرفدارترین مزه ها است.

طرز تهیه کره بادام زمینی

خانواده من مقدار زیادی کره آجیل های مختلف می خورند و کره بادام زمینی در صدر فهرست قرار دارد. ساختن نسخه های خانگی سرگرم کننده است زیرا شما کنترل می کنید که چه چیزی اضافه می شود و می توانید ترکیبات طعم را با هم ترکیب کنید. اطمینان حاصل کنید که حداقل از یک غذاساز با اندازه 8 فنجان یا مخلوط کن با سرعت بالا استفاده کنید. این ابزار به پردازش حجم مناسب بادام زمینی و جلوگیری از فرسودگی تجهیزات کمک می کند. بیایید به اصول اولیه طرز تهیه کره بادام زمینی بپردازیم. در اینجا این مراحل ضروری است.

کره بادام زمینی

بادام زمینی را تفت دهید

تفت دادن بادام زمینی روغن های موجود در حبوبات را گرم می کند و باعث می شود که آنها معطر تر و پردازش آنها آسان تر شود. آجیل ها را در فر روی ورقه پخت با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتیگراد) حدود 10 دقیقه بپزید. استفاده از بادام زمینی بدون نمک بو داده خام یا خشک اشکالی ندارد. آجیل ها باید بعد از تفت دادن فقط یک رنگ طلایی روشن به خود بگیرند. اگر می خواهید کره بادام زمینی خام درست کنید، می توانید این مرحله را نادیده بگیرید.

بادام زمینی را خورد و له کنید

بادام زمینی گرم را به غذاساز یا مخلوط کن اضافه کنید. بادام زمینی قبل از اینکه صاف و خامه ای شود، تحت چند مرحله تغییر بافت قرار می گیرد. مرحله اولیه این است که بادام ها را چند بار بکوبید تا خرد شوند. پردازش را با سرعت بالا به مدت 1 دقیقه ادامه دهید. شبیه ماسه خیس خواهد بود. یک دقیقه دیگر با سرعت بالا این کار را انجام دهید، سپس متوجه خواهید شد که مواد جامد بادام زمینی شروع به جمع شدن در یک توده می کنند و روغن های بادام زمینی نیز به هم می پیوندند (ادغام می شوند).

دوباره به مدت 1 دقیقه با سرعت بالا عمل کنید، کره بادام زمینی بافت غلیظ تر و کلفت تری ایجاد می کند. تجهیزات نیز در اثر پردازش داغ خواهند شد. اگر متوجه شدید که دستگاه دچار مشکل می شود، قبل از ادامه، اجازه دهید 10 دقیقه استراحت کند و خنک شود.

افزودنی های کره بادام زمینی

نمکی که داخل غذاساز به کره بادام زمینی اضافه می شود. سپس مخلوط های دلخواه را اضافه کنید. این زمان برای اضافه کردن نمک کوشر، نمک دریا، یا مواد طعم دهنده مانند شیرین کننده ها (عسل یا شربت افرا)، پودر کاکائو برای کره بادام زمینی شکلاتی، دارچین، یا روغن ها (روغن گیاهی یا روغن نارگیل) است.

 اگر عسل یا شربت افرا اضافه می کنید، باید مقداری روغن اضافه کنید تا کره بادام زمینی صاف و قابل پخش بماند. در غیر این صورت، فوراً جمع می شود و به هم می چسبد. همچنین مقدار کمی چربی اضافه شده کره بادام زمینی را خامه ای ‌تر می ‌کند و از جدا شدن روغن و چربی جلوگیری می ‌کند زیرا به امولسیون کردن پخش کمک می‌ کند. به مدت 1 تا 2 دقیقه این کار را انجام دهید تا کره بادام زمینی صاف و گرمی شکل بگیرد. پس از سرد شدن کره آجیل، با چاقو قابل پخش است.

این تکنیک ترکیبی اولیه را روی هر آجیل یا ترکیبی از آجیل مورد علاقه دیگر اعمال کنید. به این ترتیب کره بادام، کره پسته و انواع دیگر کره آجیل را خودتان درست می کنید. فکر می ‌کنم افزودن مقداری نمک طعم کلی کره را بهبود می‌ بخشد، و زمانی که چیزی شیرین‌ تر می‌ خواهم، کمی عسل گزینه مناسبی است.

ساخت کره بادام زمینی

نگهدای کره بادام زمینی

این دستور تهیه کره بادام زمینی خانگی حدود 1 فنجان اسپریت را درست می کند. به ظرف دربسته یا شیشه درب دار منتقل کنید و تا 3 هفته در یخچال قرار دهید. من متوجه شده ام که نوع خانگی آن در مقایسه با محصولات خریداری شده از فروشگاه، اگر در طول یک ماه خورده نشود، جداسازی آن را نمی بینید.

بادام زمینی در مسیر تبدیل شدن به کره بادام زمینی چند مرحله را طی می کند. در ابتدا این مخلوط در ته غذاساز شما به طرز غیرممکنی شکننده و خشک به نظر می رسد، اما اجازه دهید مخلوط کن کمی طولانی تر بماند تا شبیه کره بادام زمینی واقعی شود. بعد از حدود سه دقیقه، ممکن است وسوسه شوید که بگویید کره خوب شده و کافی است اما من به شما تاکید می کنم که ادامه دهید. در یکی دو دقیقه بعد، متوجه شدم که یک اتفاق جادویی رخ می دهد. چیزی که قبلاً کره بادام زمینی کاملاً خوب به نظر می رسید ناگهان چند درجه نرم تر و نرم تر می شود. این چیزی است که کره بادام زمینی از آن ساخته شده است.

کره بادام زمینی خانگی در مقابل تجاری

فقط برای اینکه همه انتظارات ما مطابقت داشته باشد، باید برای این واقعیت آماده باشید که کره بادام زمینی خانگی هرگز به اندازه یک شیشه اسکیپی کاملا صاف نخواهد بود. کره بادام زمینی خانگی همیشه بافت خشن تری نسبت به محصولات تجاری دارد. می توانید کمی روغن – روغن بادام زمینی یا روغن مورد علاقه دیگر – اضافه کنید تا به افزایش حالت خامه ای کمک کند و یک غذاساز یا مخلوط کن قدرتمند تفاوت را ایجاد می کند. همچنین فکر می ‌کنم برشته کردن آجیل‌ ها قبل از مخلوط کردن کمک زیادی می ‌کند. این کار روغن‌ های موجود در آجیل را گرم می ‌کند و کمک می‌ کند همه چیز راحت ‌تر با هم ترکیب شود. برشته کردن همچنین به کره بادام زمینی شما طعم عمیق تر و غنی تری می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *