آجیل و خشکبار

سه روش نمکی کردن آجیل | چگونه آجیل را نمکی کنیم؟

نمکی کردن آجیل خام یک راه عالی برای طعم دادن آن است. با انجام این کار خودتان می‌توانید میزان نمک مصرفی خود را کنترل کنید و از افزودنی‌ها یا روغن‌هایی که معمولاً نمی‌خورید اجتناب کنید. سعی کنید از روش های مختلف برای رسیدن به طعم مورد نظر خود استفاده کنید. می توانید آجیل را خیس کنید و سپس در فر خشک کنید، آجیل را تفت دهید یا حتی بادام زمینی را در پوسته آن بجوشانید. پس از نمکی کردن آجیل خود به هر روشی، آنها را در ظرف در بسته نگهداری کنید. آجیل های نمکی شما اگر در یخچال یا در یک کمد خنک و تاریک نگهداری کنید حدود 3 روز در دمای اتاق یا بیشتر باقی می مانند.

روش 1 نمکی کردن آجیل: خیساندن و خشک کردن آجیل

حدود 4 فنجان (907 گرم) آجیل خام را در یک کاسه شیشه ای بریزید. روی آجیل ها را با آب صاف شده بپوشانید. 1 قاشق غذاخوری (14.78 میلی‌لیتر) نمک دریا را هم بزنید تا نمک بیشتر حل شود. بگذارید آجیل ها در آب خیس بخورند. زمان خیساندن بستگی به انواع آجیل مورد استفاده شما دارد.

انواع آجیل را برای مدت زمان متفاوت خیس کنید. گردو و بادام زمینی را به مدت 12 ساعت بگذارید تا خیس بخورد. بادام و ماکادمیا را ۷ ساعت و بادام هندی یا آجیل برزیلی را بین ۴ تا ۶ ساعت خیس کنید. هنگام خیس کردن آجیل، انواع آجیل را با هم ترکیب نکنید، به خصوص اگر زمان خیساندن آن ها متفاوت است. ترکیب آنها می تواند آنها را کپک بزند.

سپس آجیل ها را برای فر آماده کنید. فر را با دمای 150 درجه سانتیگراد (66 درجه سانتیگراد) گرم کنید. آب آجیل را تخلیه کنید. آجیل ها را در یک لایه روی یک ورقه پخت پخش کنید. ورقه پخت را در فر قرار دهید تا آجیل ها خشک شوند.

در مرحله بعد آجیل ها را هر 15 دقیقه از نظر آماده بودن بررسی کنید. آجیل ها را لمس کنید تا ببینید خشک شده اند یا خیر. وقتی فکر می کنید تمام شده اند، یکی را نصف کنید. اگر داخل آن خشک است، آجیل خود را از فر خارج کنید. قبل از خوردن یا نگهداری آنها را بگذارید سرد شوند.

خیس کردن آجیل

روش خیساندن کوتاه تری را امتحان کنید

 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب را با 4 قاشق غذاخوری (59.14 میلی لیتر) نمک در یک قابلمه ترکیب کنید. آب را بجوشانید، هم بزنید تا نمک حل شود. حرارت را خاموش کنید و 1 فنجان (226.79 گرم) بادام زمینی، گردو، بادام هندی، بادام یا گردو را به قابلمه اضافه کنید. اجازه دهید آجیل به مدت 20 دقیقه خیس بخورد. آب را خالی کنید و آجیل ها را روی یک ورقه پخت که با کاغذ روغنی یا سیلیکون پوشانده اید، پخش کنید. آجیل ها را با نمک اضافی بپاشید و آنها را به مدت 20 دقیقه در فر 300 ℉ (150 درجه سانتیگراد) بپزید.

 سپس آجیل ها را از فر خارج کرده و روی سینی فر خنک کنید.

روش 2 نمکی کردن آجیل: بو دادن با روغن

 4.5 فنجان (1.13 کیلوگرم) بادام خام و کامل را در یک کاسه بزرگ فلزی یا شیشه ای بریزید. 1.5 قاشق غذاخوری (22.18 میلی لیتر) آب داغ را اندازه کنید و آن را در یک کاسه کوچک بریزید. شما همچنین به 2 قاشق غذاخوری (29.57 میلی لیتر) روغن زیتون و 1.5 قاشق چایخوری (7.39 میلی لیتر) نمک دریا به علاوه بیشتر برای طعم دادن نیاز دارید. همچنین فر را با دمای 375 درجه سانتیگراد (190.55 درجه سانتیگراد) گرم کنید.

سپس نمک را در آب داغ حل کنید. اگر به طور کامل حل نشد نگران نباشید. آب داغ و نمک را روی آجیل ها در کاسه بزرگ بریزید. هم بزنید تا تمام مغزها با آب نمک آغشته شوند. یک ورقه پخت بزرگ را با کاغذ روغنی بپوشانید. همچنین می توانید روی آن را با سیلیکون بپوشانید یا روی آن را با روغن اسپری کنید. آجیل ها را در یک لایه روی ورقه پخت پخش کنید. آجیل ها را حدود هشت دقیقه بپزید. ورقه پخت را بیرون بیاورید، آجیل ها را هم بزنید، آنها را دوباره در یک لایه بچینید و شش یا هفت دقیقه دیگر بپزید. رنگ آنها باید از داخل قهوه ای باشند. یکی را باز کنید تا قهوه ای شدن داخل آن را بررسی کنید. آنها را با دقت مراقبت کنید تا نسوزند.

آجیل برشته شده را به کاسه بزرگ برگردانید. روغن زیتون را روی آنها بریزید. هم بزنید تا داخل روغن آغشته شوند. همانطور که آنها را با روغن مخلوط می کنید، نمک اضافی را روی آنها تکان دهید. به یاد داشته باشید که آنها قبلاً از آب نمک کمی شور خواهند شد.

مغزها را در ظرف بگذارید تا خنک شوند. برای سرعت بخشیدن به فرآیند خنک شدن، آنها را روی قالب پهن کنید. نگران روغن زیتون نباشید – وقتی آجیل سرد می شوند، آجیل خیس می شود. پس از خشک شدن، می توانید آنها را در یک ظرف در بسته در دمای اتاق نگهداری کنید.

آجیل را با روشی متفاوت تفت دهید

 با این روش آجیل ها را قبل از تفت دادن با روغن و نمک ترکیب می کنید. 2 فنجان (453.5 گرم) بادام زمینی، گردو، بادام هندی، بادام یا گردو را با 1-2 قاشق غذاخوری (14.78-29.57 میلی لیتر) روغن زیتون یا روغن دیگری که دوست دارید مخلوط کنید. آجیل را به میزان دلخواه نمک بزنید. آجیل ها را در یک لایه روی یک ورقه پخت در فر با دمای 350 درجه (176.66 درجه سانتیگراد) به مدت 15 دقیقه بپزید.

آجیل را هر پنج دقیقه یکبار هم بزنید. بعد از هم زدن آنها را در یک لایه پخش کنید. بعد از 15 دقیقه آماده بودن را بررسی کنید. آنها را بیش از 20 دقیقه تفت ندهید. بگذارید روی سینی فر خنک شوند، سپس در ظرف دربسته در دمای اتاق نگهداری کنید.

روش 3 نمکی کردن آجیل: بو دادن با کره

فر را از قبل با دمای 350 درجه سانتیگراد (176.66 درجه سانتیگراد) گرم کنید. یک ورقه پخت را با کاغذ روغنی یا سیلیکون بپوشانید. روی ورقه پخت را با روغن اسپری کنید. 1 فنجان (226.79 گرم) آجیل را در یک لایه روی ورقه پخت پخش کنید. آجیل ها را به مدت 15 دقیقه بپزید.

در حین تفت دادن آجیل، سایر مواد خود را اندازه بگیرید. یک کاسه فلزی یا ظروف شیشه ای را بیرون بکشید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا آجیل ها را نگه دارد. 1-2 قاشق غذاخوری (14.78-29.57 میلی لیتر) کره و 1 قاشق چایخوری (4.92 میلی لیتر) نمک دریایی را در کاسه خود ترکیب کنید. همچنین می توانید 1 قاشق چای خوری (4.92 میلی لیتر) پاپریکا دودی، پودر سیر یا سایر ادویه ها را به کاسه اضافه کنید.

آجیل داغ را از فر خارج کنید. آنها را با سایر مواد خود در کاسه بریزید. خوب هم بزنید تا آجیل ها با نمک و کره آغشته شوند. آجیل ها را در سینی فر برگردانید و یک لایه پهن کنید و دو دقیقه دیگر بپزید تا نمک روی مغزها خشک شود.

بادام زمینی نمکی

جوشاندن بادام زمینی

بادام زمینی خام را در آب تازه بشویید. از بادام زمینی که هنوز در پوسته شان است استفاده کنید. بادام زمینی را آبکش کنید. سپس آنها را در یک ظرف بزرگ قرار دهید. 4 فنجان (96/0 لیتر) آب شیرین و 4 قاشق غذاخوری (14/59 میلی لیتر) نمک را به قابلمه اضافه کنید.

همچنین می توانید 2 قاشق غذاخوری (29.57 میلی لیتر) پاپریکا دودی، چاشنی خلیج قدیمی، مخلوط جوشانده میگو یا بادیان ستاره ای را به آب حاوی نمک اضافه کنید.

آب، نمک و بادام زمینی را به جوش بیاورید. حرارت را کم کنید تا بجوشد و در قابلمه را بپوشانید. بادام زمینی ها را بجوشانید تا نرم شوند. هر چه بیشتر آنها را بجوشانید، شورتر و نرم تر می شوند. سعی کنید آنها را به مدت 2 ساعت برای آجیل سفت تر و کم نمک یا تا 12 ساعت برای آجیل بسیار نرم و شور بجوشانید.

قابلمه را از روی حرارت بردارید. آجیل ها را آبکش کنید اما آبکشی نکنید. بادام زمینی آب پز شده را در ظرف در بسته نگهداری کنید. تمام بادام زمینی ها را ظرف 2 یا 3 روز پس از تهیه آن ها بخورید یا سرو کنید. پس از آن خشک شده و غیر قابل خوردن می شوند.

سخن پایانی

اگر تمایل به درست کردن آجیل نمکی ندارید و قصد دارید که آجیل نمکی آماده خریداری کنید. میتوانید به سایت آجیل نو مراجعه کرده و آجیل‌های مرغوب و آماده را در سریعترین زمان ممکن خریدارید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *