خواص دارویی

خواص بادام برای معده چیست

خواص بادام برای معده

بادام یک میان وعده خوش طعم و سیر کننده است که مطمئناً هر فردی که به سلامتی خود اهمیت می دهد مصرف می کند. فقط یک مشت بادام شیرین، خوشمزه و فوق‌العاده مغذی می‌تواند به شما کمک کند تا به نیازهای تغذیه‌ ای روزانه خود برسید و در حین انجام این کار شما را پرانرژی نگه دارد. با این وجود، بسیاری از مردم هنوز در مورد فواید سلامتی بادام و اینکه چگونه خوردن آن می تواند به یک سبک زندگی سالم کمک کند، سوال دارند. در ادامه مقاله به خواص بادام برای معده و سلامت عمومی می پردازیم.

خواص بادام برای معده

بر کسی پوشیده نیست که بادام سرشار از فواید سلامتی است. از تقویت سلامت روده تا کاهش اشتها، خوردن روزانه یک مشت بادام می تواند به شما کمک کند احساس عالی داشته باشید.

افزودن بادام به برنامه غذایی خود ممکن است به شما کمک کند شکمی صاف داشته باشید یا آن را حفظ کنید و درصد چربی بدن خود را پایین نگه دارید. اگرچه بادام یک غذای کم کالری نیست، اما در صورت مصرف در وعده توصیه شده می تواند فواید سلامتی زیادی برای شما به همراه داشته باشد. خوردن بیش از حد بادام می‌تواند باعث شود که میزان کالری روزانه ‌تان بیشتر شود، بنابراین آن‌ها را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کنترل ‌شده کالری مصرف کنید تا شکمی صاف داشته باشید.

کاهش چربی بدن

خوردن بادام به جای غذاهای ناسالم ممکن است به خلاص شدن از شر چربی های ناخواسته شکم و صاف شدن شکم کمک کند. مطالعه‌ای که در سال 2011 در “متابولیسم” منتشر شد، نشان داد که افراد مورد مطالعه که روزانه 60 گرم بادام می‌خوردند – معادل 50 بادام – نسبت به افرادی که بادام کمی مصرف می‌ کردند یا اصلا استفاده نمی کردند، چربی بدن کمتری داشتند. بررسی دیگری که در سال 2010 در مجله  ” Nutrients ” منتشر شد، گزارش داد که بادام زمینی و مغزهای درختی، مانند بادام، ممکن است به کاهش وزن و کاهش چربی شکم کمک کنند.

کاهش وزن

کاهش وزن به این معنی است که شما به طور خودکار زمانی که در تلاش برای دستیابی یا حفظ شکمی صاف هستید مفید است، چربی بدن را از دست خواهید داد. اگر بتوانید بادام را به رژیم غذایی خود اضافه کنید در حالی که سایر غذاها را کاهش دهید تا 500 کالری در روز کمبود انرژی ایجاد کنید، میزان کاهش وزن حدود 1 پوند در هفته را تجربه خواهید کرد. مروری که در سال 2010 در مجله تغذیه بالینی آسیا پاسیفیک منتشر شد، گزارش می دهد که خوردن آجیل باعث افزایش سیری، افزایش مصرف انرژی و افزایش کاهش وزن در صورت مصرف متعادل می شود. علاوه بر این، کالری موجود در آجیل به خوبی توسط بدن شما جذب می شود.

تامین پروتئین

پروتئین بالای بادام زمانی که می خواهید چربی شکم را از بین ببرید مفید است. یک اونس، معادل 23 بادام کامل، حدود 6 گرم پروتئین رژیمی را فراهم می کند. مطالعه ای که در سال 2012 در “تغذیه و متابولیسم” منتشر شد نشان داد که رژیم های غذایی با پروتئین بالا به کاهش درصد کلی چربی بدن در مردان و زنان و همچنین چربی تنه در مردان کمک می کند. مطالعه ای که در سال 2013 در رابطه با “چاقی” منتشر شد، نتیجه گرفت که مصرف رژیم های غذایی با پروتئین بالا به عنوان بخشی از برنامه های غذایی کم کالری به کاهش وزن و چربی کمک کرده و به حفظ کاهش توده بدون چربی بدن در طول کاهش وزن کمک می کند.

خواص بادام برای سلامتی

بعلاوه بر خواص بادام برای معده، این آجیل پرطرفدار خواصی برای سلامت عمومی نیز دارد:

مواد مغذی

بادام سرشار از ارزش غذایی است. خوردن یک اونس بادام، مقدار زیادی پروتئین، چربی های سالم، فیبر و ویتامین E را در اختیار شما قرار می دهد در واقع مقدار زیادی مواد مغذی که برای سلامتی ضروری هستند. فیبر موجود در بادام به شما کمک می کند برای مدت طولانی تری سیر بمانید، در حالی که ویتامین E برای کاهش التهاب و بهبود جریان خون عمل می کند. منیزیم، یکی دیگر از مواد مغذی موجود در بادام، نقش اساسی در تنظیم خلق و خو، خواب و سلامت مغز دارد. این ویتامین ها و مواد معدنی ترکیبی از مواد مغذی حیاتی را ایجاد می کنند که از بدن شما محافظت می کند.

آنتی اکسیدان ها

به دنبال دلیل دیگری برای اضافه کردن بادام به لیست غذاهای سالم و خوشمزه خود هستید؟ بادام منبع قابل توجهی از آنتی اکسیدان ها است که به سختی از بدن و سلول های شما در برابر آسیب محافظت می کند. از آنجایی که بیشتر آنتی اکسیدان های موجود در بادام در لایه قهوه ای پوست آن یافت می شود، سعی کنید تا حد امکان از بادام با پوست در دستور العمل های خود استفاده کنید. انجام این کار تضمین می کند که بیشترین بهره را از این درمان سالم می برید.

فواید بادام

تقویت سلامت روده

مقابله با ناراحتی های معده هرگز سرگرم کننده نیست. با این حال، بادام یک راه عالی برای حمایت از سیستم گوارشی حساس و حفظ سلامت روده شما در بهترین حالت است. هر دو بادام خام و بو داده به عنوان پری بیوتیک عمل می کنند که به عنوان غذا برای باکتری های سالم موجود در روده عمل می کند. خوردن وعده های غذایی سرشار از پری بیوتیک به بیوم روده شما کمک می کند متعادل و قوی بماند. علاوه بر این، یک سیستم گوارشی قوی می تواند بهتر با التهاب مبارزه کند و برای سیستم ایمنی و سلامت روان شما معجزه کند. بنابراین، اگر اخیراً مشکلات معده را تجربه کرده ‌اید، ممکن است زمان آن فرا رسیده که بادام مصرف کنید.

مهار گرسنگی

فیبر یک ماده مغذی است که همه ما درباره آن شنیده ایم. فیبر که اغلب در غلات کامل و آجیل یافت می شود، بیشتر برای کمک به بدن شما در حفظ حرکات روده سالم شناخته شده است. این کار را با جلوگیری از یبوست و اسهال با حجم دادن به مدفوع انجام می دهد و روده شما را در بهترین حالت خود نگه می دارد. با این حال، این تنها فایده ای نیست که از خوردن بادام به دست می آورید. علاوه بر حمایت از منظم بودن، پروتئین، چربی های سالم و فیبر موجود در بادام برای تقویت احساس سیری با هم کار می کنند. با انجام این کار، برای مدت طولانی تری سیر می مانید و راحت تر از خوردن میان وعده های شیرین بین وعده های غذایی خودداری می کنید.

مفید برای پوست

هنگامی که بدن شما مواد مغذی مورد نیاز برای سالم ماندن و قوی ماندن را دریافت نمی کند، پوست، مو و ناخن های شما به میزان قابل توجهی آسیب می بینند. چربی های خوب مانند امگا 3 از سلامت پوست حمایت می کنند، در حالی که آنتی اکسیدان ها استرس وارده بر سلول های پوست را کاهش می دهند و حتی ممکن است علائم پیری زودرس را از بین ببرند.

چرا بادام را باید در حد اعتدال مصرف کرد؟

حتی اگر بادام یک ابر غذای شناخته شده است، ضروری است که از آن در حد اعتدال استفاده کنید. در صورت مصرف بیش از حد ممکن است خواص بادام برای معده برعکس عمل کند.

اگرچه مصرف متعادل بادام می تواند برای دستیابی به شکمی صاف مفید باشد، اما مصرف بیش از حد آن ممکن است مانع کاهش وزن و چربی شود. طبق مطالعه در سال 2011 در “متابولیسم” منتشر کردند، 50 عدد بادام حاوی حدود 357 کالری است. با این حال، اگر به جای غذای ناسالم، بادام میل کنید و کالری دریافتی خود را کنترل کنید، احتمالاً چربی شکم را از بین می برید و شکم خود را صاف می کنید.

پر کالری

علاوه بر اینکه بادام سرشار از مواد مغذی است، کالری بالایی نیز دارد. در حالی که مقدار کم بادام رژیم غذایی سالم شما را مختل نمی کند، خوردن بیش از حد در یک وعده می تواند باعث شود کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید مصرف کنید. خوردن مقدار کافی کالری بخش مهمی برای حفظ سلامتی شماست. با این حال، هنگامی که بدن شما کالری مورد نیاز برای حفظ سطح انرژی ثابت را مصرف می کند، بقیه به عنوان چربی ذخیره می شود و در نهایت منجر به سایر مشکلات سلامتی می شود.

غنی از طعم

بادام از نظر طعم و مزه غنی است، به خصوص زمانی که کامل خورده شود. پوست بادام به داشتن آنتی اکسیدان معروف است. با این حال، همچنین حاوی بیشتر طعم است. هنگام اضافه کردن بادام کامل به هر دستور غذا، فقط مقدار کمی برای تقویت طعم مورد نیاز است. مقدار زیادی اضافه کنید و طعم بادام شیرین ممکن است از بقیه مواد موجود در ظرف شما بهتر شود.

چگونه بادام را در وعده های غذایی روزانه بگنجانیم

در ادامه راه های مصرف بادام در روشهای مختلف آورده شده است.

اکنون که فواید فراوان بادام را مطالعه کرده اید، زمان آن فرا رسیده است که از آن در وعده های غذایی روزانه خود استفاده کنید. بادام ها دارای طعم طبیعی دلپذیری هستند که به این معنی است که تقریباً با هر نوع غذایی به خوبی عمل می کنند. علاوه بر این، از آنجایی که تنها تعداد انگشت شماری برای بهره مندی از فواید بسیار مورد نیاز است، به راحتی می توانید آنها را در غذاهای مورد علاقه خود قرار دهید. با انتخاب یکی از دستور العمل های زیر، راه های زیادی برای لذت بردن از بادام کشف کنید.

استفاده از بادام در غذا

از بادام به عنوان تاپینگ لذت ببرید

هنگام آشپزی با بادام، می توان آنها را به صورت کامل، برش داده، له کرده و حتی مخلوط میل کرد. ماهیت همه کاره آنها آنها را به یک خوراکی ایده آل برای تکمیل وعده های غذایی شما تبدیل می کند. به عنوان مثال، بادام های خرد شده را روی بستنی خانگی بپاشید یا بادام های نازک را به سالاد تازه اضافه کنید. استفاده از بادام به عنوان رویه روی غذای مورد علاقه تان، طعم غذا را تا حدی بالا می برد.

ترافل بادام

ترافل بادام بعد از تمرین راهی عالی برای سوخت رسانی به بدن و کمک به بهبود سریع آن است. این آجیل را در دسته بعدی مخلوط دنباله دار خانگی خود قرار دهید یا با تهیه این ترافل های پروتئین بادام، پروتئین بیشتری را وارد رژیم غذایی خود کنید. لذیذ، به اندازه لقمه و سرشار از پروتئین، غذای مناسبی برای خوردن میان وعده بعد از جلسه باشگاه هستند. بعلاوه، می توانید باقیمانده آن را ذخیره کنید تا بعداً در هفته به عنوان یک دسر سالم از آن لذت ببرید.

به عنوان یک طعم دهنده

هنگامی که بادام خرد و مخلوط می شود، طعمی شیرین و خامه ای ایده آل را ایجاد می کند. با تعویض کره بادام زمینی با کره بادام، مطمئن شوید که فرزندانتان مقدار زیادی مواد مغذی سالم دریافت می کنند. از آن به عنوان دیپ برای سیب، طعم دهنده برای ساندویچ استفاده کنید یا یک قاشق به اسموتی صبحانه مورد علاقه خود اضافه کنید. درست کردنش ساده است، روشی عالی و سالم برای جلوگیری از مصر بالای شیرینی کودکتان می باشد.

بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی سالم، مجموعه‌ای زیادی از کره بادام دارند. هنگام خرید کره آجیل، حتما برچسب مواد تشکیل دهنده را بخوانید و یکی را جستجو کنید که دارای فهرست مواد اولیه کوتاه و ساده باشد. اگر به دنبال درست کردن کره بادام هستید برای خرید بادام خام میتوانید به سایت آجیلنو مراجعه کنید و به آسانی بادام بخرید.

 استفاده در اسموتی

به دنبال راهی برای افزودن مواد مغذی بیشتر به اسموتی صبحانه مورد علاقه خود هستید؟ بادام را به لیست مواد اضافه کنید. ریختن چند بادام در مخلوط کن به همراه سایر مواد اسموتی، تعداد انگشت شماری ویتامین، آنتی اکسیدان و مواد معدنی قدرتمند را به درمان اضافه می کند. خوشبختانه، بادام تقریباً با هر دستور پخت اسموتی طعم عالی دارد. بنابراین چه هوس شما یک صبحانه شیرین مانند این اسموتی شادی آور بادام باشد یا یک اسموتی پر از سبزیجات افزودن بادام به آن بدون دردسر خواهد بود. بدین صورت از خواص بادام برای معده بهره مند خواهید شد.

نان کم کربوهیدرات

بسیاری از افراد زمانی که از رژیم غذایی خاصی پیروی می کنند به بادام روی می آورند. از آنجایی که بادام ها را می توان خرد، خیس و آسیاب کرد، اغلب برای تهیه انواع محصولات پخته شده با پایه گیاهی و بدون گلوتن استفاده می شود که محبوب ترین آنها نان است. دفعه بعد که به دنبال نانی هستید که محدودیت های غذایی همه را برآورده کند، آرد سنتی را با آرد بادام یا غذای بادام عوض کنید. انجام این کار به شما کمک می کند از گلوتن که معمولاً در نان وجود دارد اجتناب کنید.

نتیجه گیری

مهم نیست که چگونه از خواص بادام برای معده در رژیم غذایی خود استفاده میکنید، ما مطمئن هستیم که بادام خوشمزه برای شما به هر روشی مفید خواهد بود. بادام راهی عالی برای تقویت سلامتی و تنوع بخشیدن به کام شماست. بهتر است از امروز به بعد از خواص بادام برای معده استفاده کنید و این آجیل خوشمزه را به لیست خوراکی های خود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *