خواص دارویی

تاثیر آجیل بر فشار خون + 8 آجیل کنترل فشار خون

تاثیر آجیل بر فشار خون

اجیل

افرادی که آجیل می خورند، سالم تر از کسانی هستند که عادت به مصرف آجیل ندارند. تاثیر آجیل بر فشار خون بدیهی است. افزودن آجیل به یک رژیم غذایی سالم صحبت مهم بوده و می تواند برای سلامت کلی شما شگفت انگیز عمل کند. چه بادام هندی، پسته، گردو یا آجیل برزیلی، فرقی ندارد. تمام آجیل ها سالم هستند. در این مقاله به تاثیر آجیل بر فشار خون و کلسترول می پردازیم.

تاثیر پسته بر فشار خون

تاثیر آجیل بر فشار خون را دست کم نگیرید. خوردن آجیل و دانه ها به طور منظم نقش کلیدی در مدیریت کلسترول بالا، فشار خون بالا، اختلالات گوارشی، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، چاقی، آرتریت، پوکی استخوان، آلزایمر و زوال عقل دارد. با این حال، از آنجایی که بیشتر آجیل ها کالری و چربی بالایی دارند، در مصرف آن ها زیاده روی نکنید. می توانید مقادیر کمی از ترکیبی از این آجیل ها و دانه ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا از مزایای سلامتی آنها بهره مند شوید. تاثیر آجیل بر فشار خون بدیهی است و آجیل های مختلفی بر کنترل کلسترول نقش دارند

به نظر می رسد پسته که در میان سایر آجیل ها محبوب تر است، قوی ترین اثر را در کاهش فشار خون در بزرگسالان دارد. این بررسی و تجزیه و تحلیل شامل افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و بدون دیابت بود. تشخیص مصرف آجیل می تواند فشار خون را در افراد مبتلا یا بدون دیابت نوع 2 به روش های مختلف تحت تاثیر قرار دهد.

تجزیه و تحلیل های زیر گروه بر اساس نوع آجیل مصرفی نشان می دهد که پسته به طور قابل توجهی فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش می دهد، در حالی که آجیل مخلوط فقط فشار خون دیاستولیک را کاهش می دهد. وقتی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 از آنالیز حذف شدند، فقط پسته باعث کاهش فشار خون سیستولیک شد. تاثیر آجیل بر فشار خون با پسته بسیار چشمگیر است.

تاثیر گردو بر فشار خون

گردو بر فشار خون چه تاثیری دارد

تحقیقات انجام شده در مجله کالج آمریکایی تغذیه نشان می دهد که گردو، که مدت ها به عنوان سالم شناخته می شد، ممکن است فشار خون را کاهش دهد. وقتی بزرگسالان به مدت چهار ماه روزانه حدود 1/2 فنجان گردو می‌ خوردند، جریان خون بهتر، فشار خون پایین‌ تر و دور کمرشان کوچک‌ تر بود. به علاوه، با وجود اینکه روزانه بیش از 350 کالری گردو اضافه می کردند، اما وزن اضافه نمی کردند. گردو چربی های سالم، منیزیم و فیبر را تامین می کند که ممکن است دلیل مفید بودن آن برای BP باشد.

تاثیر بادام بر فشار خون

تاثیر آجیل بر فشار خون با بادام نیز قابل مشاهده است. زمانی که بادام به یک رژیم غذایی سالم اضافه شود، می تواند به کاهش سطح فشار خون کمک کند. در واقع، بادام در رژیم غذایی برای توقف فشار خون گنجانده شده است. در رژیم غذایی، بادام در گروه آجیل، دانه ها و حبوبات قرار می گیرد. رژیم غذایی مصرف چهار تا پنج وعده از این گروه غذایی در هفته را توصیه می کند. یک وعده بادام شامل یک سوم فنجان است. چربی غیراشباع تک سالم موجود در بادام به کاهش سطح کلسترول خون و کاهش التهاب شریانی کمک می کند که در نهایت به کاهش فشار داخل رگ ها کمک می کند.

دانه کدو تنبل

اگر داروهای ضد فشار خون مصرف کرده اید یا کنترل فشار خون برایتان مشکل است، روغن دانه کدو تنبل درمان طبیعی است که باید آن را انتخاب کنید. بر اساس یک مطالعه، دانه کدو تنبل دارای خاصیت کاهش فشار خون و همچنین تنظیم سایر عملکردهای قلب است. دانه کدو تنبل علاوه بر کاهش فشار خون، برای قلب نیز مفید است. دانه های کدو تنبل اکسید نیتریک تولید می کنند که به تثبیت تغییرات ضربان قلب و تنظیم سایر تغییرات پاتولوژیک در قلب زمانی که بیمار از بیماری قلبی رنج می برد، کمک می کند.

فندق

از تاثیر آجیل بر فشار خون میتوان به فندق اشاره کرد. به نظر می رسد که خوردن فندق و سایر آجیل های درختی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. این احتمالاً به دلیل ذخیره چشمگیر چربی تک غیراشباع، ویتامین E و مواد معدنی مانند مس و منیزیم است که همگی باعث کاهش فشار خون و التهاب می شوند.

فندق پر از روغن است، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که چاق کننده باشد. افرادی که از رژیم غذایی سرشار از آجیل استفاده می کنند اغلب کاهش وزن را نشان می دهند. توضیح این موضوع این است که خوردن آجیل متابولیسم را تحریک می کند و باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید. مورد دیگر این است که ترکیبات چربی، پروتئین و فیبر بالای آجیل «فاکتور سیری» را ارائه میدهند، بنابراین وقتی آنها را می خوریم، احساس سیری می کنیم، وسوسه نمی شویم صورت خود را با غذاهای کمتر سالم پر کنیم.

تاثیر بادام هندی بر فشار خون

تحقیقات نشان می دهد که خوردن بادام هندی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. این ممکن است با کاهش فشار خون و سطح کلسترول “بد” رخ دهد. آجیل ها به طور طبیعی بدون کلسترول هستند و حاوی مقادیر خوبی از چربی های مفید برای قلب، فیبر و پروتئین هستند. آنها همچنین حاوی آرژنین هستند که از پوشش داخلی دیواره سرخرگ ها محافظت می کند.

تاثیر آجیل بر فشار خون

تاثیر آجیل ماکادمیا بر فشار خون

آجیل ماکادمیا فاقد کلسترول (CHO) است. تحقیقات بالینی اخیر نشان داده است که مصرف 50 تا 100 گرم آجیل ماکادمیا در روز می تواند کلسترول خون شما را تنها در 4 هفته به میزان 7 تا 9 درصد کاهش دهد. همچنین تحقیقات نشان داده است که با مصرف 5 بار یا بیشتر ماکادمیا در هفته، می‌توانید خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را تا 53 درصد کاهش دهید.

گردوی آمریکایی

گردو آمریکایی می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. نوع بدون نمک به دلیل سطوح بالای چربی های مفید برای قلب و منیزیم می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. همچنین قلب شما را سالم نگه می دارد. تاثیر این آجیل بر فشار خون با بتا سیتوسترول (فیتوسترول)، یک ترکیب طبیعی است که کلسترول بد (LDL) خون را کاهش می دهد اعمال می شود و خطر حملات قلبی را کاهش می دهد.

علاوه بر این، گردو حاوی سطوح نسبتاً بالایی ویتامین E است که برای سیستم قلبی عروقی مفید است و خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونر قلب و حملات قلبی را کاهش می‌دهد، همچنین چربی‌های تک غیراشباع و چند غیراشباع سالم برای قلب.

سخن پایانی

آجیل ها برای میان وعده شگفت انگیز و بسیار سالم هستند. مقدار توصیه شده معمول به اندازه کف دست است مگر اینکه به طور خاص مشخص شده باشد. برخی از آجیل ها دارای محتوای چربی بالاتری نسبت به برخی دیگر هستند، بنابراین مطمئن شوید که مقدار مناسبی مصرف میکنید. اضافه وزن نیز به فشار خون بالا کمک می کند پس همه چیز در حد اعتدال باشد. اگر بتوانید آنها را خام تهیه کنید که با نمک زیاد پوشیده نشده باشند، این بهترین کار است. تاثیر آجیل بر فشار خون را جدی بگیرید و اگر مبتلا به فشار خون هستید با این آجیل ها کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *